Ako prestavať?

Prestavba na auto LPG

Prestavba akéhokoľvek benzínového vozidla je jednoduchá. Náklady na prestavbu závisia od počtu valcov a veľkosti nádrže a pohybujú sa od 1 000 do 2 000 €. Nádrž na LPG je zvyčajne umiestnená na miesto rezervy v kufre vozidla. Na základe dlhoročných skúseností s prestavbami a používaním LPG môžeme garantovať vysokú bezpečnosť, ktorú je možné preukázať napr, aj z testov ADAC. 


Pri prestavbe na LPG zostáva benzínová nádrž na svojom pôvodnom mieste. Pri bivalentnom palivovom systéme môžete s vozidlom jazdiť na LPG alebo na benzín. Vozidlo vždy štartuje na benzín, kým teplota motora dosiahne určitú hodnotu, potom sa prepne na LPG. Prepínanie je automatické alebo manuálne prepínačom v kabíne vozidla. V závislosti od veľkosti nádrže a spotreby vozidla, dojazd na jedno tankovanie je 350 až 1 000 km. Ukazovateľ množstva paliva v nádrži sa umiestňuje na stredovú konzolu v kabíne vozidla.

Dôležité: Prestavbu je vždy potrebné realizovať v špecializovaných autoservisoch. Po prestavbe musí vozidlo absolvovať STK.

Čerpacie stanice FLAGA

Nájdite najbližšej stanici Flaga plyn pomocou nášho lokátora.

Čerpacie stanice FLAGA
 

Chcete sa dozvedieť viac?

Vyplňte kontaktný formulár alebo nám zavolajte.

Kontaktujte nás